Základní námořní výcvik

Tento kurz je určen pro budoucí námořní kadety na lodích Tall Ship

Cílem kurzu je naučit budoucí námořníky základní pravidlům života na moři, bezpečnostní pravidla života na moři a projít si také školením na ovládání plachet včetně pravidel pro bezpečného lezení a práci v ráhnoví.
Místo konání: Muzeum La Grace, Kavalír 2, Pod Hradbami 390, 411 55 Terezín.

(pro uzavřené skupiny možno dohodnout i jinde)

Jak se k nám dostanete: mapa s odkazem: 

Doprava: 
Autobus https://jizdnirady.idnes.cz/, nebo vlastní auto. Idealní je se dohodnout společně do aut.

Termíny:
Jedná se o víkendovou akci, ale školení samotné je koncipováno jako jednodenní kurz a začíná vždy v sobotu v 9 hod a končí v sobotu v odpoledních hodinách. Součástí této akce je i možnost přespání ve vlastním spacáku na vojenských lehátkách přímo v objektu muzea (z pátku na sobotu) i po seznamovacím večírku absolventů plavby u táboráku (ze soboty na neděli). V přípravě je i praktická zkouška z lezení po stěžni a ovládání plachet.

Každý druhý víkend v měsíci cca 1 měsíc před plavbou (sdružujeme vždy dvě plavby do jedné přednášky. O vašem termínu vás budeme informovat emailem. Nemůžete-li v termínu kurzu k vaší plavbě, objednejte se na jiný (rozdíl je jen ten, že se předem nepotkáte s lidmi na vaší plavbě).
P.S.: kurzu se za stejných podmínek mohou účastnit i hosté se zájmem potkat se s ostatními a něco se dozvědět.

Sraz účastníků: Dle vlastního uvážení je od pátku 18 hod., nejpozději však v sobotu v 9 hod.

Parkování: Je možné před, či po dohodě přímo v objektu Kavalíru 2

Sebou: Tužku, poznámkový blok, 1 ks fotografie pasového formátu, svačinu a něco na co jde upéct nad ohněm, pití dle vlastního uvážení, spacák (hodláte-li s námi pobejt 1-2 noci, poznat se a pobavit), neformální či dobové oblečení, hudební nástroje.

Cena:
1.000,-kc
Cena víkendového školení obsahuje: Služby lektora (v celkové ceně 1.000,-Kč), spaní 1-2 noci (v ceně 200,-Kč), námořnickou knížku (v ceně 150,-Kč), námořní uniformu kadeta (v ceně 500,-Kč), parkování auta (zdarma).